+48 91 41 45 441    zsckrmieszkowice@zsckr.com.pl

72 ROCZNICA FORSOWANIA ODRY

Moim obowiązkiem, jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych jest, pochylić głowę i uklęknąć przy grobach tych, którzy przelali krew za ojczyznę…”,
to słowa, które w swoim przemówieniu wygłosił Prezydent RP Andrzej Duda. Był on jednym z wielu uczestników uroczystości 72. rocznicy Forsowania Odry w Starych Łysogórkach i Gozdowicach. Odra stanowiła jedną z ostatnich przeszkód w drodze do zdobycia Berlina. Walki toczyła 1. Armia Wojska Polskiego wraz z Armią Czerwoną. Na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym Żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach najpierw odbyła się polowa msza święta, którą koncelebrował abp metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga, a następnie przemówienia, apel poległych oraz uroczyste składanie wieńców w hołdzie poległym żołnierzom. W uroczystościach wzięli również udział między innymi wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i wielu ważnych osobistości. Nie mogło zabraknąć delegacji z naszej szkoły w składzie Anita Leśniak, Natalia Reszetnik, Lucjan Dumicz, Patryk Cywiński, Michał Potapiński wraz z opiekunem.

Teresa Mirek opiekun Samorządu Uczniowskiego
2017-05-08 08:26 2792

Podaj poniżej imię i nazwisko i adres mail, na podany adres mail przy pierwszej wiadomości przyjdzie do Ciebie link aktywujący. Później nie będzie to już potrzebne.


Imię i nazwisko
Adres mail