+48 91 41 45 441    zsckrmieszkowice@zsckr.com.pl

„KAŻDA REJESTRACJA, TO JAKAŚ NADZIEJA NA ŻYCIE…”

,, Ilonka to 13-letnia nastolatka z Kamionki, dla której świat zmienił znaczenie w chwili poznania diagnozy. W czerwcu Ilonka dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i że ratunkiem dla niej będzie przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Choroba oznacza, że na jakiś czas musiała zrezygnować ze szkoły, zainteresowań i marzeń. "

30 października 2019 r w naszej szkole odbyła się akcja Komórkomania w ramach współpracy z fundacją DKMS. W ten sposób chcieliśmy pomóc Ilonce w odnalezieniu bliźniaka genetycznego. Przed rejestracją odbyło się spotkanie z przedstawicielką fundacji Katarzyną Baran, która przybliżyła nam temat dawcy szpiku. W akcji wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele jak i lokalna społeczność. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dawcom oraz wolontariuszom: Zuzannie Olszańskiej, Dominice Łysiak oraz Katarzynie Haniszewskiej.

Oliwia Dalmata –organizatorka akcji w ramach Samorządu Uczniowskiego
2019-11-14 20:35 1923

Podaj poniżej imię i nazwisko i adres mail, na podany adres mail przy pierwszej wiadomości przyjdzie do Ciebie link aktywujący. Później nie będzie to już potrzebne.


Imię i nazwisko
Adres mail