+48 91 41 45 441    zsckrmieszkowice@zsckr.com.pl

POWRÓT DO SZKOŁY UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

POWRÓT DO SZKOŁY

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Tradycyjnie jak każdego roku 1 września uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice zgromadzili się po wakacjach w świetlicy naszej szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy. Poczet sztandarowy zaprezentował się w nowych strojach.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Magdalena Szachnowska i Michał Potapiński przywitali wszystkich, a szczególnie uczniów klas pierwszych życząc wszystkim satysfakcji z podjętych zadań, wiele sukcesów i osiągnięć, jak najwyższych wyników oraz dużo radości każdego dnia. Jak najmniej problemów i przykrych zdarzeń.

Następnie pani dyrektor, Bogumiła Żurawiecka powitała wszystkich zgromadzonych przedstawiła  wszystkich  nauczycieli jak również odczytała list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W związku z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych i pomordowanych za wolną i niepodległą Polskę.

Po części oficjalnej, uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

W tym samym dniu o godz. 16.00 w Sanktuarium w Siekierkach oraz na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w  gminnych obchodach 77 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Po mszy odprawionej przez  Metropolita Szczecińsko- Kamieński ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga wszyscy uczestnicy udali się na plac w Starych Łysogórkach, gdzie zostało poświęcone Lapidarium upamiętniające poległych żołnierzy. Tam wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia burmistrza Mieszkowic, jak również  dokonano poświęcenia nowego miejsca .

Następnie uroczystości przeniesione zostały na Cmentarz Wojenny gdzie   odczytano Apel Pamięci, po którym żołnierze z 5 Pułku inżynieryjnego ze Szczecina Podjuchy oddali salwę honorową. Delegacja naszej szkoły Michał Potapiński i Teresa Mirek złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom 1 Armii Wojska Polskiego.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
2016-09-14 07:27 3608

Podaj poniżej imię i nazwisko i adres mail, na podany adres mail przy pierwszej wiadomości przyjdzie do Ciebie link aktywujący. Później nie będzie to już potrzebne.


Imię i nazwisko
Adres mail