+48 91 41 45 441    zsckrmieszkowice@zsckr.com.pl

POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ

Uśmiechy zagościły na wszystkich twarzach uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach, dzień 08 czerwca 2016 był szczególny ze względu na uroczystość obchodów Dnia Unii Europejskiej połączonego z Dniem Dziecka.

Była to druga impreza tego typu w naszej szkole i podobnie jak ostatnio okazała się strzałem w dziesiątkę, mieliśmy okazję przekonać się po raz kolejny w jak ciekawy sposób można dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie za pośrednictwem dobrej zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji. Na apelu rozpoczynającym obchody, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Michał Potapiński, przedstawiał w formie prezentacji multimedialnej założenia funkcjonowania Unii Europejskiej, jej struktur i norm prawnych. Spotkanie miało głównie cel edukacyjny, za pomocą prezentacji we wszelakich formach miało przybliżyć nam nie tylko samą Unię Europejską, ale również pięć krajów członkowskich w tym roku były to: Francja, Niemcy, Belgia, Litwa i Włochy. Trzeba przyznać, że tegoroczne stoiska z prezentacjami poszczególnych państw zadziwiały, ilością włożonej pracy, determinacji i kreatywności naszych uczniów. Cała szkoła była pełna symboli narodowych państw członkowskich, wszędzie unosiły się zapachy pięciu różnych kuchni, poznawaliśmy kulturę, muzykę i sztukę naszych partnerów. Od godziny ósmej do dziewiątej rano każda klasa miała czas , aby przygotować stanowisko wraz z potrawami, które symbolizowały dane państwo Unii Europejskiej. Następnie odbyło się przedstawienie prezentacji państwa. Każda klasa wybrała swojego przedstawiciela, który w ciągu pięciu minut przedstawiał przygotowaną prezentacje multimedialna z informacjami o państwie. Po prezentacjach multimedialnych komisja składająca się z nauczycieli, którzy nie są wychowawcami poszczególnych klas udała się na stanowiska pokazowo-wystawowe, aby ocenić przygotowane prace poszczególnych klas. Uczniowie natomiast mieli okazję przejść po stanowiskach i degustować przygotowane potrawy. Po zakończonych prezentacjach wszyscy udali się na boisko trawiaste przy szkole, aby pokonać przygotowany tor przeszkód oraz uczestniczyć w innych śmiesznych konkurencjach sportowych na świeżym powietrzu. Zmagania sportowe zakończyły się na sali gimnastycznej, gdzie rozegrano mecz w piłkę siatkowa pomiędzy reprezentacją nauczycieli a reprezentacją uczniów, który zakończył się niestety porażką kadry nauczycielskiej. Po meczu, przy ognisku na którym można było piec kiełbaski wręczono klasie zwycięskiej puchar przechodni dyrektora szkoły. W tym roku szkolnym najlepiej zaprezentowała się klasa III technikum. Gratulujemy! Chcemy podziękować w sposób szczególny uczniowi Patrykowi Cywińskiemu, który przygotował dla nas tor przeszkód, Panu Bogdanowi Kozioł za przygotowanie pięknego pucharu i prowadził część sportową naszej imprezy, Pani Teresie Mirek opiekunowi Samorządu Uczniowskiego za koordynację całej imprezy oraz wszystkim wychowawcą i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację naszego spotkania, a w szczególności Pani Dyrektor Bogumile Żurawieckiej.
Źródło: Kasia Adrych uczennica klasy pierwszej
2016-07-13 21:39 3400

Podaj poniżej imię i nazwisko i adres mail, na podany adres mail przy pierwszej wiadomości przyjdzie do Ciebie link aktywujący. Później nie będzie to już potrzebne.


Imię i nazwisko
Adres mail